Publikováno

Acai Berry: Tropické ovoce s léčivými účinky

Acai Berry

Acai Berry se v posledních letech řadí mezi tzv. superpotraviny, jelikož vyniká jedinečným obsahem vitamínů (A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E a E), minerálů, stopových prvků a excelentní antioxidační aktivitou potvrzenou vědeckou studií – odkaz.

Původ

Plody Acai Berry rostou na Euterpe brazilské (známé též jako Acai), což je palma pocházející z tropické části Ameriky. Jádro růstového vrcholu slouží jako palmové zelí, z plodů se připravují osvěžující drinky.

Účinky Acai Berry

Výčet několika hlavních účinků Acai Berry:

  1. Pomáhá předcházet rakovině: Posle stupnice ORAC patří Acai Berry mezi ovoce s nejvyšším obsahem antioxidantů na světě.
  2. Pomáhá spalovat tuky: Výrazně stimuluje metabolismus a zároveň potlačuje chuť k jídlu.
  3. Zpomaluje známky stárnutí: Zpomaluje degeneraci buněk a tím i tvorbu vrásek.
  4. Bohatý zdroj energie: V Amazonii jsou bobule Acai velice populární jako zásobník energie.

Dostupnost

V České republice je AB k dostání pouze ve formě nápoje, prášku a tabletek. Důvod je prostý. Plody Acai v čerstvém stavu příliš dlouho nevydrží a kazí se již od druhého dne po sklizni. Kvůli svému amazonskému původu je tedy jedinou možností přepravy zpracování.

Naše přípravky

Plody Acai naleznete v koncentrovaném množství i v našich přípravcích. Venandi Detox stimuluje samoléčebné schopnosti organismu a napomáhá k odstranění škodlivých a toxických látek z těla, zatím co Imuno Wall svým vysokým obsahem přírodního vitamínu C posiluje imunitní systém.

Zdroj: Wikipedia, Acaiberry.cz