Bolest kloubů: Jak se jí zbavit přírodními produkty?

Jak vzniká bolest kloubů?

S rostoucím věkem a zatěžováním kloubního aparátu se dostavuje nepříjemná bolest kloubů, přesněji artróza (neplést s artritidou). Jedná se o degenerativní kloubní změny, při kterých dochází k postupné destrukci chrupavky. S tím je spojena i tvorba kostěných výrůstků, které omezují správnou pohyblivost a způsobují bolest kloubů. Abychom vůbec mohli začít s léčbou, je důležité problém nejprve správně identifikovat.

Rozdíl mezi artrózou a artritidou?

bolest kloubůJedná se pouze o orientační definice, přesnou diagnózu určí až váš lékař, nicméně pro klid v duši můžete využít naši online poradnu s MUDr. Viktorem Talafou Ph.D.

Artróza: Byť dokáže být bolest kloubů velice intenzivní, nejedná se bohužel o nic výjimečného. Podle statistik postihuje artróza až 80% všech lidí na základě různých příčin. Nejčastěji je však spojena s cukrovkou, obezitou, nadměrným zatěžováním kloubu, úrazem a nakonec i dědičností.

Artritida: Zde jde o virový či bakteriální problém. Dnavá artritida (podagra) je onemocnění kloubů způsobené hromaděním kyseliny močové v podobě krystalků, jenž jsou příčinou zánětlivých a degenerativních změn. Revmatoidní artritida je autoimunitní zánět, při kterém tělo z různých důvodů vytváří protilátky proti vlastním tkáním.

Rozdílné jsou i příznaky

Bolest kloubů při artróze či artritidě je v mnohém podobná, přesto i zde nalezneme drobné rozdíly.

Artrózu obvykle provází bolest při určitém pohybu. Kloub může být rovněž ztuhlý, s omezenou pohyblivostí, případně i viditelně zdeformovaný. Na kloubu obvykle nejsou známky zarudnutí a zteplání (otok až v případě hromadění tekutiny v kloubu).

Při artritidě je většinou bolest všudypřítomná, zároveň je vidět otok (zarudnutí) a cítit zvýšená teplota kloubu.

Jak se bránit?

První pomoc hledá většina lidí v lécích tlumících bolest fungujících na bázi ibuprofenu. Ovšem již delší dobu není tajemstvím, že tyto přípravky s sebou nesou i velké množství nežádoucích účinků – např. poškození tenkého střeva, krvácení do zažívacího traktu, žaludeční vředy aj. Kromě toho navíc nejde o skutečnou pomoc, jelikož nedochází k léčbě, ale pouze tlumení příznaků.

Další možnost obrany (pouze při artróze) je skrze celou řadu kloubních produktů. Naturfakt má pro tyto potřeby vlastní přípravek Full Collagen, který se od ostatních odlišuje čistě přírodním složením a silnou dávkou kolagenu v jedné tabletě (Kolagen typu I+III = 77 mg, Kolagen II = 76 mg).  Díky tomu pomáhá nejen s následky opotřebení kloubů, ale i jako prevence. Více informací naleznete na stránce produktu.

Třetí možnost už vyžaduje přítomnost lékaře, jelikož jde o aplikaci protizánětlivých preparátů injekčně přímo do kloubu. V akutních případech dochází i k operaci (transplantace chrupavky nebo částečná / kompletní náhrada kloubu).

Nepodceňujte bolest kloubů a začněte s prevencí právě teď.